Blog > Komentarze do wpisu
Bezrobocie

W dobie `umów śmieciowych` oraz tak zwanej `jednoosobowej działalności gospodarczej` wskaźnik bezrobocia przestał być parametrem obiektywnym. Co z tego, że rzesza ludzi pracuje za marne grosze na umowach śmieciowych skoro tak naprawdę w żaden sposób nie poprawia to statusu socjoekonomicznego tychże osób. To nie bezrobocie czy też jego brak są istotne. Ważne czy ludzie żyją w poczuciu ekonomicznego oraz socjalnego bezpieczeństwa.
Można wyobrazić sobie sytuację, w której jeden bogacz (oligarcha) utrzymuje wokół siebie liczny dwór służących, doradców, rzemieślników, medyków, klakierów itp.  I wszyscy są z tego stanu rzeczy zadowoleni. Mimo iż bezrobocie (to liczone oficjalnie) na w/w dworze sięga 100% (podatki odprowadza jedynie oligarcha a cały dwór żyje z otrzymywanych od niego darów)
Można wyobrazić sobie sytuację, w której w obozie jenieckim (korporacji) wszyscy pracują za przysłowiową kromkę chleba. Jednak jakoś nikt nie jest zadowolony. Mimo iż bezrobocie (to liczone oficjalnie) w w/w obozie/korporacji jest zerowe. (przecież wszyscy pracują).

czwartek, 28 maja 2015, peppers01
Tagi: bezrobocie

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: